آی تی کده آی تی کده - صنعت گردشگری و فناوری های روز
آی تی کده
***آی تی کده ، دنیای آی تی *** وبلاگ شخصی حامد قناد
مدیرعامل رایتل: با افزایش مشترکان، کیفیت سرویس‌ ها افزایش و قیمت‌ ها مناسب‌ تر می‌ شود                   بیش از 51 هزار ملک در تهران، اینترنتی به فروش می‌رسد                   قطار مغناطیسی ژاپن با سرعت 590 کیلومتر در ساعت، رکورد جهان را شکست                   اپل این بار برای جلوگیری از خم‌شدن آیفون، به سراغ آلیاژی مستحکم از آلومینیوم می‌رود                   اکسپریا زد 4 با بدنه تمام فلزی و اسکنر اثر انگشت رونمایی می‌شود                   کمیسیون اروپا گوگل را متهم به شیوه جستجوی ناعادلانه کرد                   هوآوی در کمین متخصصان و طراحان سامسونگ نشسته است                   مرورگر اپرا مینی با طراحی متریال برای اندروید منتشر شد • !با موبایل خود این کد را اسکن کنید


 • در صورتی که نرم افزار را ندارید دانلود کنید
 • فناوری اطلاعات و تکنولوژی ارتباطات در حوزه گردشگری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.در این حوزه فناوریهای مختلف اطلاعاتی و ارتباطی به کار گرفته می شودواز این فناوری هابیشتر، در توسعه ، بازاریابی، و تربیت و توزیع نیروی انسانی استفاده می گرددو روز به روز استفاده از این فناوری ها، برای جلب رضایت گردشگرانِ در حال ازدیاد، است. فناوری درتمام حوزه‌های صنعت گردشگری نفوذی گسترده داشته واگر استفاده کنندگان از فناوری هوش و ذکاوت لازم در بهره‌گیری از آن را داشته باشند، رضایت، سریع و صحیح به مقصود رسیدن عاید آن‌ها شده و با بسیاری از موارد غیر ضروری دیگر که هزینه‌های زیادی برای آن‌ها در برخواهند داشت برخورد نخواهند کرد. اما اگر صنعت گردشگری اهمیت المان‌های انسانی را فراموش کند همواره خود را در معرض آزمایش قرار داده و در نتیجه با اشتباهاتی بزرگ مواجه خواهد شد.
  بنابراین می‌توان میان فناوری و خدمات فردی تفاوت قایل شد و آن‌ها را از یکدیگر تفکیک کرد؟ آنچه امروز به وضوح و قابل مشاهده و فهم است آن است که فناوری نقش بی‌بدیل و بسیار مهمی را در صنعت گردشگری ایفا می‌کند. بسیاری افراد فعال در این حوزه امروزه، بخش عظیمی از فعالیت‌های خود را با استفاده از فناوری‌های موجود انجام می‌دهند. کارهایی همچون رزرو اینترنتی بلیت هواپیما، تجارت به وسیله‌ شبکه‌های مخابراتی و بسیاری از کارهای دیگر که به مراتب در وقت و هزینه آن‌ها صرفه جویی به وجود می‌آورد. چنین پیشرفت‌هایی در حوزه فناوری، منجر به آن شده است تا موسسات و سازمان‌های ذی‌ربط در بخش نیروی انسانی صرفه جویی کرده و در همان زمان فرصت و توانی را برای مشتریان به وجود آورند تا خواسته‌ها و تصمیمات خود را عملی کنند. دنیای امروز، دنیای ورود به بازار الکترونیکی است جایی که یک سیستم رایانه‌ای معمولا با شکل پیشرفته‌ای از ویروس‌ها و یا مزاحمانی به نام «اسپم» روبه‌رو است.
  اما به رغم تمام این موارد، صنایع گردشگری و مسافرتی وابستگی فراوانی به ابزارهای فناوری داشته و به نوعی می‌توان گفت، وجود حوزه‌های مختلف این بخش، جنبه‌های مختلف زندگی را آسان‌تر کرده است.
  برای مثال میتوان گفت که در دنیای امروز، تلفن‌ها به جزیی جدا ناپذیر از زندگی انسان‌ها تبدیل شده اند اما اگر برچسب فناوری را در پس ابزار آن پنهان کنیم می‌بینیم ضرر این گوشی‌ها هنگامی که فردی با صدایی بسیار بلند با آن صحبت می‌کند به مراتب بیشتر از سود، امنیت و حفاظتی است که یک گوشی‌ همراه با آن‌ها تعریف شده است.
  برای اینکه در این زمان نشان بدهیم که فناوری اطلاعات و ارتباطات چه نقش ویژه ای در گردشگری داشته است بهترین راه این است که برای چند ساعت خود را در جهانی بدون این علم در نظر بگیریم و در این شرایط قصد سفر به کشور خاصی داشته باشیم. آیا بدون آنکه از آن کشور اطلاعاتی داشته باشیم می توانیم به آنجا سفر کنیم و تمام نقاط دیدنی آن را ببینیم؟آیا می توان بدون هیچ گونه اطلاعاتی با قاطعیت گفت که آن کشور مورد علاقه ما است و از آن لذت می بریم؟ و آیا می توان بدون داشتن اطلاعاتی مانند شرایط جوی،فرهنگی،گردشگری،سیاسی و... عازم سفر شد و وسایل سفر آماده کرد؟
  لزوم توجه به توریسم و استفاده از فناوری های نوین در جهت توسعه آن و استفاده کردن از مزایای بیشمار اقتصادی آن برای کشورها، تحقیق پیرامون رابطه بین گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه توریسم را ضروری ساخته است.
  در ادامه و به عنوان نمونه می توان به نقش اینترنت در زمینه ارتباطات گردشگری، اطلاع رسانی به گردشگران و آگاهی یافتن از وضعیت مقاصد گردشگری و از دیگر سو از وضعیت بازار گردشگری اشاره کرد. گردشگری الکترونیکی حاصل این هم تنیدگی و تغییرات حاصل از آن می باشد، از این رو گردشگران برای آگاهی از مقاصد گردشگری و وضعیت آنها در بعد تقاضا از تکنولوژی های اطلاعاتی و ارتباطی استفاده نموده و در چارچوب انگیزه های خود به انتخاب مقاصد اقدام می نمایند.
  بطور کلی استفاده از تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات و گسترش آن در زمینه عرضه و تقاضای گردشگری سبب آن شد که گردشگران قبل از سفر به ارزیابی و بررسی وضعیت مقاصد بپردازند و تجربه ای مجازی را در چارچوب دورنمایی گردشگر در ذهن خود شکل دهد.
  تحولات حاصل از مباحث فوق در رابطه با گردشگری در دوسویه تاثیر گذاری از یک سو به شکل گیری گردشگری الکترونیکی منتهی گردیده و از دیگر سو شکل گیری گردشگری مجازی را سبب شده است و با رشد سریع تکنولوژی اطلاع رسانی در چارچوب نظام مبادله الکترونیکی و سرعت بخشیدن به امر بازاریابی و مسافرت، کاهش هزینه ها و دستیابی به بازارهای جدید را در زمینه گردشگری فراهم آورده است.
    
  با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت مایکروسافت و سازمان جهانی جهانگردی ،صنعت گردشگری وارد مرحله نوینی از فناوری‌های رایانه‌ای در آینده‌ای نزدیک خواهد شد. بر اساس این تفاهم‌نامه شرکت مایکروسافت متعهد می‌شود تا با ارائه پیشرفته‌ترین فناوری‌ها، تحولی جدید در حوزه گردشگری به وجود آورد و آن‌ را به سمت برنامه‌های کامپیوتری سوق دهد.
  با این تفاهم‌نامه شرکت مایکروسافت به عنوان شریک استراتژیک سازمان جهانی جهانگردی نوآوری‌های جدید بخش فناوری را به اعضا و نمایندگان این سازمان پیشنهاد داده و آن‌ها را راهبردی خواهد کرد.
  مقامات مایکروسافت و سازمان جهانی جهانگردی امیدوارند با آغاز این همکاری مشترک، سبک تازه‌ای از صنعت گردشگری در آینده‌ای نزدیک در فضای وب به وجود آمده و مسافران از ویژگی‌های آن بهره‌مند شوند
  صنعت گردشگری برای تقابل و در ارتباط بودن افراد با یکدیگر به وجود آمده است. گذشته از امکاناتی که فناوری می‌تواند یا نمی‌تواند در اختیار افراد قرار دهد باید دانست که این حوزه هیچگاه قادر نخواهد بود آن گرما و صمیمیتی که افراد در یک برخورد دو طرفه کسب می‌کنند را به ‌‌آن‌ها عرضه کند   اگرچه پیشرفته‌ترین رایانه‌ها هم نمی‌توانند احساسات انسانی را به افراد عرضه کنند اما استفاده سودمند و بهینه از فناوری می‌تواند بسیاری از مشکلات در حوزه گردشگری را مرتفع کند هیچ چیز در صنعت گردشگری بیشتر از اتلاف وقت و زمان، مسافران و مشتریان را عصبانی نمی‌کند.استفاده مفید از رایانه‌ها در خصوص مسائل ساده‌ای همچون چک زمان ورود و خروج یک مسافر از هتل، به میزان بسیار زیادی در رفع استرس‌ها مفید بوده و فرصت انجام دیگر کارها را برای مسافران فراهم خواهد آورد.لذا پیشنهادهایی که در پایان برای کاهش چالش های گردشگری در کشور می توان ارائه نمود به این شرح است :
  ـ ایجاد طرح جامع آی تی درحوزه گردشگری کشور
  ـ فراهم کردن مرکز مدیریت سایت های گردشگری رسمی ایران در وب
  ـ تبلیغ سایت ها و مراکز اطلاع رسانی دیجیتالی ایران در حوزه گردشگری
  ـ تبلیغ و معرفی پایگاه های دیجیتالی گردشگری ایران (مثل سایت موزه ها و غیره) در رسانه ملی
  ـ ایجاد دوره های آموزش آی تی در گردشگری توسط سازمان متبوع
  ـ اختصاص بودجه ای خاص از صندوق ذخیره ارزی کشور برای گسترش گردشگری در راستای آی تی مداری
  ـ ایجاد دوره های آموزش عالی در سطح تحصیلات تکمیلی در موسسات و مراکز آموزش عالی کشور
  ـ تعریف و اعطای نشان وِیژه گردشگری مجازی به مراکز فعال و موثر کشور در این حوزه
  ـ ایجاد شورا یا مرکز گردشگری مجازی در سازمان متبوع
  در دنیای معاصر که عصر ارتباطات نامیده می شود، فناوری های نوینی در همه عرصه ها ورود پیدا کرده اند و بهتر است از ظرفیت های خالی در زمینه فناوری اطلاعات انسان در حوزه گردشگری استفاده بیشتری به عمل آید. اگر حوزه گردشگری اقبال بیشتری به فناوری اطلاعات داشته باشد، می تواند ظرفیت های خود را کامل کند و خدمات بهتری را به مشتریان ارایه دهد.
  البته روند استفاده از فعالان صنعت گردشگری از فناوری اطلاعات رو به افزایش است و مراکز اقامتی، تفریحی، دفاتر خدمات مسافرتی و شرکت های مادرتخصصی به استفاده از تجهیزات نوین اطلاعاتی روی آورده اند.
  منبع:
  شهر آرا _ محمد جواد مشیری
  نوع مطلب : گردشگری هوشمند، 
  برچسب ها : گردشگری، گردشگری هوشمند، Smart Tourism، فناوری گردشگری،
  لینک های مرتبط :

  سه شنبه 1398/02/24 01:13 ق.ظ
  are erectile dysfunction pills covered by aca http://viagralim.us are erectile dysfunction pills covered by aca !
  Good day! Do you know if they make any plugins to assist with SEO? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good gains. If you know of any please share. Thank you!
  یکشنبه 1396/06/26 05:01 ق.ظ
  Link exchange is nothing else except it is only placing the other person's blog link on your page at
  appropriate place and other person will also do same in support of
  you.
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر


  درباره وبلاگ
  *** به آی تی کده خوش آمدید ***
  در این وبلاگ سعی میشه بروزترین مطالب درمورد
  دنیای آی تی قرار داده بشه
  امیدوارم با نظرات گرانبهاتون بنده را در این راه یاری کنین ممنوون


  مدیر وبلاگ : حامد قناد
  IT کارشناس

  Google

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت
  
  دانلود سریع
  برای دانلود روی هر کدام کلیک کنید

  نویسندگان
  صفحات جانبی
  نظرسنجی
  نظر شما درمورد وبلاگ آی تی کده چیست؟  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  فرم تماس
  نام و نام خانوادگی
  آدرس ایمیل
  کلیه حقوق این وبلاگ برای آی تی کده محفوظ است